x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
1- Tog Değeri Nedir ?

Merhabalar, TOG değeri tekstil ürünlerinde ısı geçirgenliğini derecelendiren bir ölçü birimidir. Oda sıcaklığınıza uygun tog değerinde ürün seçmelisiniz. TOG değeri tam donanımlı laboratuvarlarda yapılan uzun testler sonucunda belirlenir. Bu yüzden Owli tüm TOG değerlerini Avrupa'da bulunan tam donanımlı,  bağımsız laboratuvarlarda yaptırır ve gerçek TOG değeri sonuçlarına ulaşır.

2- 0.3 ve 0.5 tog arasındaki fark nedir ?

Merhabalar, 0.3 tog olan modelimiz 24-27 derecelerde kullanımı idealdir. 0.5 tog olan modelimiz 21-24 derecelerde kullanımı idealdir. 0.3 tog olan modelimizi oda sıcaklığınıza uygun giydirdiğinizde dört mevsim kullanabilirsiniz. 0.5 tog olan modelimizi ise serin bahar ayları ve soğuk kış günlerinde tercih edebilirsiniz.

3- 0.3 tog uyku gurusu aldım, 21-22 derecelerde giydiremez miyim ?

Merhabalar, elbette giydirebilirsiniz. 21-24 derecelerde uzun kollu alt-üst takımı ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buradaki tabloyu da referans alabilirsiniz.

4- Kundak ve uyku gurusu arasındaki fark nedir ?

Merhabalar, kundaklarımız premature, 0-3, 3-6 ve 6-9 ay olarak dört farklı bedene sahiptir. Uyku Gurusu 0-36 ay kullanılabilen tek bedene sahiptir. 0-3 ay arası kunda, 3-6 ay arası genişletilmiş kundak, 6-12 ay arası torba uyku tulumu ve 12-36 ay arası ayaklı uyku tulumu olarak kullanabilirsiniz. Kundak ve Uyku Gurusu arasındaki en temel fark; Uyku Gurusu’nun ayaklı uyku tulumuna dönüşebilmesidir. Gizli ayak uzantıları sayesinde 12 aydan itibaren ayaklı uyku tulumu formunda kullanabilirsiniz.

5- 2.7 tog uyku tulumu dolgusu neden polyester ? Zararlı değil mi? Niye bunu kullandınız ?

Merhabalar, öncelikle polyester iplik ve dolgu yetişkinlerden bebek çocuk tekstil sektörüne kadar en çok kullanılan malzemelerden biridir ve doğru kullanıldığında pamuğa göre avantajları vardır.

Biz Owli Uyku tulumunda polyesteri sadece iç dolgu olarak kullanıyoruz ve bunun ürün kalitesi açısından çok fazla avantajı var.

Öncelikle pamuk dolgu polyestere göre ürünü çok daha ağır hale getirmekte.  Bu hem çocukların hareketlerini kısıtlar, hem onların aşırı ısınmasına sebep olur. Aynı zamanda ürün yıkandığı zaman pamuk daha çok su tuttuğu için hem ürünün kuruma süresi yaklaşık 2-3x artar hem de pamuk dolgu doğru kurutulmadığında koku ve bakteri üretebilir.

Pamuk dolgu ürünün ergonomisini ve görüntüsünü de olumsuz etkiliyor. Çünkü pamuk yıkandıkça toplanır, ürünün içinde topaklanma yapabilir, kumaş olarak değil de dolgu olarak kullanıldığı için kullanıldıkça niteliklerini yitirebilir.

Polyester dolgu hafiftir, daha hızlı kurur, niteliklerini çok uzun süre korur, toparlanmaz, ürün içinde her zaman ilk günkü gibi homojen şekilde kalır, yıkanma sonrası ya da uzun kullanımda bile koku üretmez.

En önemlisi de Owli Uyku Tulumunun tasarımı gereği iç dolgusu 100% iki pamuk kumaş arasındadır, yani çocukların teni ile hiç bir şekilde direkt olarak temas halinde bulunmaz.

Çocukların tenine dokunan kumaş Owli'nin Oeko-Tex sertifikalı, TOG testli, AZO onaylı 0 pamuk kumaşlarıdır.

6- Comfy Plus uyku tulumlarının kumaş içeriği nedir ?

Merhabalar, % 100 pamuklu şardonlanmış kumaştan üretilmiştir. Soğuk havalarda çocukları daha sıcak tutması ve tenle temasta maksimum rahatlık sunması için özel olarak şardonlanmıştır.

7- Cooltimate kaç togdur ? Kaç derece sıcaklıkta içine ne giydirilerek kullanılmalı ?

Merhabalar, Owli Cooltimate Uyku Tulumları tamamen %100 pamuklu delikli bir kumaşa sahiptir. Sıcak yaz günlerinde bebeklerimizin ferah ve konforlu bir uyku uyuması için özel olarak tasarlanmıştır. 26-27 derece ve üzeri sıcaklıklarda ince bir atletle veya sadece bezi ile kullanabilirsiniz.

8- Tog hakkında daha fazla bilgi ve uyku tulumu tercihi için destek talep ediyorum

Merhabalar, TOG değeri tekstil ürünlerinde ısı geçirgenliğini derecelendiren bir ölçü birimidir. Oda sıcaklığınıza uygun tog değerinde ürün seçmelisiniz. TOG değeri tam donanımlı laboratuvarlarda yapılan uzun testler sonucunda belirlenir. Bu yüzden Owli tüm TOG değerlerini Avrupa'da bulunan tam donanımlı,  bağımsız laboratuvarlarda yaptırır ve gerçek TOG değeri sonuçlarına ulaşır.

2.7 tog uyku tulumlarımız 16-21 derecelerde kullanımı idealdir. 16-18 derecelerde kısa kollu alt-üst takımı ile giydirebilirsiniz. 18-21 derecelerde yalnızca kısa kollu body ile giydirebilirsiniz. 21-22 derecelerde yalnızca tulumunu giydirebilirsiniz.

0.3 Tog uyku gurusu 24-27 derecelerde kullanımı uygundur. 24-27 derecelerde kısa kollu alt-üst takımı ile giydirebilirsiniz. Oda sıcaklığınıza uygun giydirdiğinizde dört mevsim kullanabilirsiniz. 0.5 tog uyku gurusu 21-24 derecelerde kullanımı uygundur. 21-24 derecelerde kısa kollu alt-üst takımı ile giydirebilirsiniz.

Comfy Plus Uyku tulumlarımız %100 pamuklu kumaşa sahiptir. 21-24 derecelerde kısa kollu alt-üst takımı, 24-27 derecelerde yalnızca kısa kollu zıbını ile giydirebilirsiniz.

0.2 Tog Uyku Tulumlarımız 24 derece ve üzerinde kullanım için uygundur ve daha çok bahar - aylarında tercih edilmektedir.

Cooltimate modellerimiz ise tamamen file kumaştır ve sadece yaz aylarında kullanıma uygundur.

Detaylı bilgi almak isterseniz; https://www.owliturkiye.com/tog-nedir adresini ziyaret edebilirsiniz.

9- Comfy Plus’ın Tog değeri neden ölçülmedi, sebebi var mı ?

Merhabalar, TOG değeri temelde yenidoğanlarda SIDS(ABÖS) önüne geçmek amacıyla oldukça önemli. Biz de bu sebepten ötürü Owli olarak yenidoğanlar için olan tüm ürünlerimizde TOG testilerimizi İngiltere'de yaptırıyoruz. Özellikle yenidoğandan büyük yaş grubuna hitap eden ve kısıtlı üretim olan gruplar için TOG ölçümünü yaptırmamayı tercih edebiliyoruz. %100 pamuklu, OEKO-TEX sertifikalı ve AZO boyar madde içermeyen kumaşıyla Owli Comfy Plus'ın yaklaşık olarak 0.7 - 1.0 TOG arasında olduğunu ön görüyoruz. Sonbahar ve kış ayları için uygundur.

10- Bamboo Korse ve Original Korse arasındaki fark nedir ?

Aralarındaki temel fark Bamboo Premium Doğum Sonrası Korse; antibakteriyel ve nefes alabilme özelliği ile bambu kumaşından üretilmiştir. Yan bantlarının sıkılığı artırılmıştır. İki ürünümüz de doğum sonrasında en etkili sıkılaşma sağlamaya yardımcıdır.

11- Normalde 38 beden giyiyorum. Hangi korseyi tercih etmeliyim ?

Doğum sonrası korselerimiz normal kıyafet ölçülerinde değildir. Göbek deliği hizanızdan ölçüm yapmalısınız. Çıkan sonuca göre aşağıdaki tabloyu referans alarak bedeninizi öğrenebilirsiniz. Gebe iseniz 36. haftanızdan itibaren ölçüm yapabilirsiniz. Çıkan sonuçtan 10-12 cm eksiltmelisiniz. Buradaki videodan gebeliğinizde nasıl ölçüm yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

12- Göbek çevremi ölçtüm sonuç 90 cm çıktı. XS/S mi M/L beden mi tercih etmeliyim ?

Merhabalar, 90 cm sınır ölçüdür. XS/S olan modelimizi öneririz. M/L beden size büyük gelecektir.

13- Korsemi atlet üzerinde taksam olur mu ?

Merhabalar, Doğum sonrası korsenizi ister direkt teninize takabilir isterseniz de atlet üzerine takabilirsiniz. Lateks içermeyen nefes alan kumaşa sahiptir. Gün boyu kullanımda idealdir.

14- Korsem küçük geldi, beden değişimi yapmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Merhabalar, Owli Doğum Sonrası Korse doğumdan sonra sıkılaştırma için tasarlandığından korsenizi ilk giydiğinizde korseniz sizi sıkmalı. Bu durumda korsenin küçük olduğunu düşünebilirsiniz. Aksine, korsenizi ilk giydiğinizde göbek kısmında bulunan cırt cırtlar tam olarak birbirinin üzerine denk gelmemeli. Bu durumda büyük beden korse almış olursunuz. Korsenizi ilk kullanmaya başladığınız andan itibaren küçük beden almış gibi hissetmelisiniz. Eğer cırt cırtlar orta seviyeye kadar kapanabiliyorsa korseniz doğru bedendir. Eğer sizin yaşadığınız deneyim de bu şekildeyse beden değişimi yapmanızı önermiyoruz.

15- Merhaba üşütmeyen mayoyu giyen bir bebek minimum hangi havuz sıcaklığında yüzebilir ? Mesela 28-29 derece de yüzebilir mi ?

Merhabalar, yetişkinler için 17°C - 22°C arası sulara uygun en fazla 1 saat antrenman süresi yapılabiliyor. Fakat bebekler için havuz koşullarında 29°C-32°C derecede ortalama 1 saat kullanılabilir. 2.5 mm neopren kumaşa sahip olan Owli Swimwarm Üşütmeyen Mayo, havuz koşullarında 29°C-32°C derecede ortalama 1 saat kullanılabilir.

16- Ürünlerin garanti süresi nedir ?

Merhabalar, tekstil ürünlerimizde garanti süresi bulunmamaktadır. Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde gerekli şartlar sağlanıyorsa değişim/iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

17- Kulak tıkacının çapı kaç cm’dir ?

Merhabalar, tıkaçlarımızın çapı 1.7 cm’dir.

18- Neden Owli'yi tercih etmeliyim ?

Merhaba, Owli olarak bebek ve çocuk sağlığı bizim için en önemli konuların başında geliyor. 2.7 TOG uyku tulumlarının en büyük farkı da bu iki konuda ortaya çıkıyor. Avrupa'da bağımsız laboratuvarlarda test edilen TOG değeriyle Owli gerçekten 2.7 TOG değerine sahiptir. Owli'de TOG değerleri piyasadaki diğer markaların aksine satış-pazarlama birimleri tarafından değil laboratuvar sonuçları ile belirlenir. Tüketici olarak TOG değeri belirten markalardan TOG raporu istemenizi öneririz. TOG değeri bebek ve çocuk sağlığı için kullanılan bir değerdir, sahte değerler anne-babaları yanlış yönlendirir, çocuk sağlığını tehlikeye atabilir. Owli olarak ayrıca tüm ürünlerimizde OEKO-TEX sertifikalı pamuklu kumaşlar kullanıyoruz. AZO boyar madde içermeyen kumaşlarımız canlı renklerini kaybetmezken bebek ve çocuk sağlığını tehlikeye atmıyor. Nikel içermeyen çift yönlü fermuar kullanım ve giy çıkar kolaylığı sağlarken kaydırmaz tabanları ile Owli tüm çocuklara hareketli anlarda destek oluyor. Ayrıca Owli satış sonrası %100 müşteri memnuniyetini de önemsiyor. :) Diğer tüm sorularınız için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.